Monday, 30 May 2011


Praeguseks on vist juba kolm näd. ainult sadanud, pole olnud ühtegi kuiva päeva. Selline hall ja sombume ilm tirib tuju nii nulli ja eriti, kui seda on veel nii pikalt. See pole aga Bergeni rekord:)
Alates 29.10.06 kuni 21.01.07 sadas Bergenis vihma iga päev, 85 järjestikusel päeval. Õnneks lubavad laupäevaks natuke päikest ja sooja. Tegelt suht kadedaks ajab, kui ma vaatan, et see nädal on Eestis +30 tulekul ja mul veel kuu aega vihma pealinnas olla:(

Nüüd kaks näd. hiljem oleme 17. mai pildid ka arvutisse saanud ja mõned panen kohe üles ka. 17.05 on siis Norra konstitutsioonipäev, 17. mail 1814 allkirjastati Norra põhiseadus. See päev sarnane meie 24. veebruariga, kui toimuvad parraadid, rongkäigud ja aastapäeva kontsertid. Sellel päeval on rahvariided väga populaarsed, kõik kellel on need olemas, neid ka kannavad. Ilm oli muidugi ülikehv, sellepärast ma ei saanud ka selle päeva täiselamust tunda. Muidugi ei jõudnud me ka kella 11ks linna, et rongkäiku vaadata, sest meile lihtsalt meeldib kaua magada:)

Vihmavarjude rongkäik

Bergeni kesklinn

Sellest hetkest hakkasin rahvariietest pilte tegema, sest muud huvitavat ei toimunud

Need olid ühed minu lemmikud

Ja see on lemmik heledatest riietest

Natuke muusikat

Väga vähestel meestel olid rahavariided

Viikingilaev keset linna

Bergen


Eile käisime ujumas kolmekesi, nagu ikka ujula oli rahvast nii täis. Me oleme seal käinud vist 5-6 korda ja igakord ütleme, et me ei tule siia enam kunagi tagasi. See olukord on seal lihtsalt nii haige, ma usun, et isegi kõige suuremad lapsearmastajad hakkavad seal nende vihkajateks. Kui teistes ujulates on sildid ja seletused, mille jaoks iga bassein on, siis seal pole midagi. Lastele on 2 basseini, siis on veel üks soe 2- realine, õues on üks ja üks lastebasseini kõrval, kus saaks rahulikult ujuda. Mis siis tegelikult toimub seal on see, et keegi töötajatest ei kutsu lapsi korrale (kõige hullemad 5-14 a. vms) nad lähevad sinust lihtsalt üle oma suurte rõngaste ja mattidega, hüppavad selga ja pähe...ja nad on igalpool. Põhimõtteliselt maksad kalli pileti, et vees seista, sest muud pole võimalik teha. Siin pole piisavalt ujulaid, me sõidame 45 min et ujuma saada. Täiesti masendav, sest see on alati olnud minu ala ja siin tänu väiksetele ********** on võimatu sellega tegelega, kui tahad tervene koju tulla. Ja kui must on riietusruum öäkkk. Pole vist lootust ka, et paremaks läheb, sest iga õhtu kuuleme telekast, et riigil pole raha:) 
Nii, nüüd on kohe parem olla, sai jälle kehvast öeldud:) Tegelikult oli kõik tõsi!No comments:

Post a Comment